Toto je testovací zpráva

Michal Záhora

Informace:

Absolvoval Konzervatoř Duncan centre (2003). Poté byl v angažmá norského národního souboru Carte Blanche, kde se podílel na představeních Amandy Miller, Ohada Naharina, Iny Christel Johannessen a dalších. Dále působil v souboru Roberta Zappaly v Itálii (2004) a ve Scottish Dance Theatre (2006-08). Jako tanečník získal ojedinělé a široké zkušenosti při práci v uvedených souborech a také při spolupráci s dalšími zahraničními choreografy (Paco Decina, David Parsons, Liv Lorent, Adam Benjamin, Janet Smith ad.). Ze spolupráce s domácími choreografy jmenujme např. představení JadeDanse Macabre(ch.: Jan Kodet) a umělecko-pedagogický projekt Špalíček Bohuslava Martinů (ch.: Eva Blažíčková).

Michal se dlouhodobě zaměřuje na svoji choreografickou tvorbu, které se věnoval zejména jako člen souboru NANOHACH (2005-2016). Během jedenácti let vytvořil sedm autorských děl (např. Synchronicity, Resonance, Orbis pictus, Diptych, DEVOID). Byl nominován na nejrůznější ceny ve svém oboru: Cena SAZKY za objev v tanci, Thalie, výroční ceny Opera plus.

Souběžně s choreografickou a taneční činností se Michal také systematicky zabývá uměleckým vzděláváním a pedagogické praxi. Vedl semináře na London Contemporary Dance School – The Place (Londýn), Rambert school of ballet and contemporary dance (Londýn), The Space – Scottish School of Contemporary Dance (Dundee). Průběžně od roku 2008 vede vzdělávací semináře pro profesionály, studenty tanečních škol nebo pro pedagogy a účastníky celorepublikových přehlídek amatérského tance a základních uměleckých škol. V letech 2009-13 byl ředitelem Konzervatoře Duncan centre. Vyučoval také na Janáčkové konzervatoři v Ostravě (2016-17) a od roku 2017 je znovu pedagogem na Konzervatoři Duncan centre.