Toto je testovací zpráva

Anotace:


Po představení 29. 3. Následuje debata s tvůrci (30 min).

Pojďme na chvíli zažít slast z nesvobody. Slast spoutání a určenosti, kde není pochyb. Kde vše, co se na maličké ploše odehraje, je výjimečné, křehké a drahocenné.

Nesvoboda. Něco, čeho se bojíme. Nemožnost rozhodnout se jakkoli. Odejít když chci, kam chci a s kým chci. Dělat cokoli. Pocit širého nepřehlédnutelného oceánu možností, které nás lákají, ale jsou nám odepřeny.

Co je nesvoboda víme, ale víme, co je to svoboda? Jak v ní najít klid? Čím to, že možnost neomezeného výběru paralyzuje naši schopnost se proněco rozhodnout, nečemu uvěřit a skutečně se pro to nadchnout? Dosáhnout konkrétního cíle, který stojí v mlze tak blízko před námi.
Ta únava z neustálého hledání cíle.

Představení volně navazuje na projekt Naučená bezmocnost. Site specific, který vznikl v suterénu budovy ORCO.

Korekce na festivalu Česká taneční platforma 2014 získala od mezinárodní poroty titul Taneční inscenace roku 2014. Katarína Ďuricová za ni dostala Cenu za světelný design. Tři ze sedmi tanečníků byli nominováni na cenu Tanečník roku. Porota rovněž ocenila mimořádný přínos Clarinet Factory mimo kategorie a v hlasování o Cenu diváka se KOREKCE umístila na druhém místě.

Recenze:

„Každý detail, každý drobný gag nachází odezvu publika, tento konceptuální projekt je paradoxně velmi komunikativní... Experimentální tortura, jíž vystavil režisér Jiří Havelka sedm tanečníků, zapadá také do současných trendů, pěstovaných momentálně na evropských tanečních scénách."
(Nina Vangeli, Divadelní noviny, 3. 3. 2014)