Pohybově – hlasové dílny pro seniory v divadle PONEC 

Naše dílny momentálně hlásí stop stav. 

Baví Vám zpěv a tanec a rádi byste se jimi aktivně zabývali?  

V tom případě je pro Vás PONEC – divadlo pro tanec ta správná volba.  

V březnu 2016 jsme otevřeli pravidelné pohybově hlasové workshopy pro seniory pod vedením zkušených lektorek.

 

Praktické informace

kdy: 
středa, 13:00–14:30 (říjen 2016 – květen 2017)

kde: 
PONEC – divadlo pro tanec, Husitská 24a, Praha 3  

lektorky:
tanečnice Lenka Bartůňková a zpěvačka Ridina Ahmed

Informace a závazné rezervace: 
Eva Pospíšilová: eva.pospisilova@tanecpraha.eu, 777 224 126 nebo na pokladně divadla PONEC

Workshopy jsou pro seniory ZDARMA.  

 

 

O projektu

PONEC – divadlo pro tanec je otevřen všem věkovým i sociálním skupinám tak, aby přiblížil současné taneční a pohybové umění co nejširší veřejnosti. Postupně si hledá cestu také k aktivním seniorům, kteří mají zájem o nové umělecké zážitky, a to nejen v roli diváka. V nové sezoně se PONEC rozhodl pokračovat ve velmi úspěšných a hojně navštěvovaných pohybově-hlasových dílnách pro seniory pod vedením zkušených lektorek – zpěvačky Ridiny Ahmed a tanečnice Lenky Knihy Bartůňkové. Díky podpoře MČ Prahy 3 jsou workshopy pro účastníky ZDARMA.

Lektorky

Lenka Kniha Bartůňková

Tanečnice, choreografka a taneční pedagožka Lenka Kniha Bartůňková, absolventka pražské konzervatoře Duncan centre a Folkwang Hochschule v Essenu, má bohaté zkušenosti z dlouhodobého působení v Německu a Španělsku.

Spolupracovala s řadou českých i zahraničních choreografů a umělců (Robert Olivan, Lorca Renoux, Samir Akika, La Fura dels Baus, Norbert Steinwartz, Ioana Mona Popovici či Chikako Kaido). Dodnes intenzivně pracuje s německou skupinou Renegade theater, která se zabývá propojením současného a pouličního tance, break dance a vizuálního umění.

V roce 2005 získala první cenu v choreografické soutěži Jarmily Jeřábkové. Dvakrát byla nominována pro hlavní cenu za objev v tanci choreografické soutěže Cena Sazky, kterou v roce 2008 obdržela za choreografii Knihovna. V roce 2010 reprezentovala Českou republiku na mezinárodní výstavě EXPO 2010 v Šanghaji.

Cílem Lenky Knihy Bartůňkové je i pokračovat v mezinárodní výměně a rozšiřování zkušeností v tanečním a uměleckém světě. Za tímto účelem založila v roce 2010 občanské sdružení FARO o.s.

www.bartunkova.com

Ridina Ahmed

Ridina Ahmed, originální zpěvačka s českými, súdánskými a rusko-židovskými kořeny, nalezla po počátečním jazzovém období autentičtější výraz ve svobodné práci s hlasem coby sólovým, nedoprovázeným nástrojem. Podle Kena Hunta z fROOTS Magazine objevila Ridina svébytnou kategorii a je spíše hlasovou umělkyní než zpěvačkou.

Za sólový projekt Hlasokraj získala ocenění Next wave v kategorii Objev roku. V roce 2006 jí vyšlo sólové CD Hlasem. V současnosti vystupuje někdy sama a častěji pak v duu s basistou Petrem Tichým jako HLAS kontra BAS.

Spolupracovala s řadou respektovaných hudebníků (Tomáš Dvořák / Floex, Jan P. Muchow, Monika Načeva, Vladimír 518). Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika převážně tanečním a pohybovým představením (Život podle jepice); podílela se na hudbě k několika filmům (Vaterland, Pusinky, Fimfárum 2). V roce 2008 si jako host zazpívala společnou improvizaci s Bobby McFerrinem.

Kromě zpívání vede také hlasové dílny, jejichž účastníkům se pokouší zprostředkovávat zkušenost, proč je smysluplné a obohacující zpívat, aniž bychom výsledný tvar museli nutně podrobovat estetickému hodnocení.

www.hlasem.cz