Anna Polívková & Jakub Xavier Baro

(narozena 24. 3. 1979) absolventka Pražské státní konzervatoře, studovala na katedře Nonverbálního a komediálního divadla HAMU pod vedením Ctibora Turby. V roce 1999 odjela do Paříže, kde navštěvovala Mezinárodní divadelní školu Jacquesa Lecoqa. V rámci Festivalu pouličního divadla účinkovala v představení Skok kachny (2000), se kterým pak procestovala řadu evropských měst (Berlín, Kodaň, Oslo, aj.). Jako herečka se podílela na projektech zasahujících spíše do žánru experimentálního a fyzického divadla (účinkovala ve hrách Nejmenší žena na světě (2003), Dronte etc. (2008) divadelní skupiny Krepsko, v divadle Alfred ve dvoře ve hře Tango o kuře (2007), v rámci festivalu MeziSvěty se představila spolu s Martou Issovou ve hře Krasavice interkontinentální (2007) a zahrála si také jednu z hlavních rolí v představení Monology vagíny (2001). Na filmovém plátně se se objevila v Návratu idiota (1997), Boleru (2004), Účastnících zájezdu (2005), Restartu (2005) nebo ve filmu Věry Chytilové Hezké chvilky bez záruky (2007).

Jakub Xavier Baro
Zpěvák, kytarista, písničkář, perkusista a výtvarník, student čtyřletého studijního programu na INTERNATIONAL SCHOOL FOR HUMAN VOICE IDY KELAROVÉ a bývalý člen a vedoucí jejího mezinárodního sboru APSORA s nímž koncertoval po celé České republice a Slovensku.
V současnosti je lídrem mezinárodního bandu IBY & CHIPSY EMPIRE a členem pop rockového GEOFF TYSON bandu (usa/cz/swe). Pro divadelně taneční projekt Anny Polívkové a VerTeDance "Případy doktora Toureta" složil hudbu, kterou v představení živě hraje. Společně Annou Polívkovou vytvořil hudební projekt “AnIby Neřekla”, na němž se podílel autorsky i muzikantsky.
Svou hudbu nazývá "GIPSY NOISE s POP'n'CORN". V jeho písních se mísí různé jazyky (romštinu, češtinu i angličtinu) a nejruznější hudební styly. Pokud je na pódiu více hudebních nástrojů, jen zřídka toho nevyužije...
Na koncertech jej můžete vidět s kytarou v hudebním uskupení IBYaLONE (parafráze na první kapelu IBULON). Dále vystupuje až v osmi členné IBY & CHIPSY EMPIRE. V roce 2008 vydal s kapelou IBULON mini CD "Salute to Gipsyes" a na příští rok chystá velké album autorských písní s IBY & CH.E.